11.Okt, 2018

Karjeras nedēļa. IV daļa

Karjeras nedēļas laikā,11.oktobrī,4.ABCD klašu skolēni iepazinās ar profesiju- pārtikas produktu ražotājs.

Ceturtajām klasēm nodarbību vadīja Māris Logins no SIA ”Giline for life“. Vispirms skolēnus iepazīstināja ar sulu  ražošanas procesu un tajā iesaistītajām profesijām, ar darba vidi, aprīkojumu. Kopā ar skolēniem tika pārrunāts,  kāpēc ir jāpievērš uzmanība informācijai, kas norādīta uz produktu etiķetēm. Degustācijas laikā skolēni mācījās  atšķirt garšas, cenšoties atpazīt augļu un ogu garšu nianses.Radošās darbnīcas ietvaros, katrs pats sev veidoja, apstrādāja un fasēja Konfelādes konfekti.
     Vineta Lamberte, no ziedu un dāvanu darbnīcas “I.DILLE”,sesto klašu skolēniem stāstījumā uzsvēra, ka uzņēmums var rasties no skolēnu mācību firmas. Pārrunājot dažādas iespējas, skolēni paši zīmēja un ar Vinetas palīdzību, izgatavoja nozīmītes. Viens no populārākajiem motīviem bija Iecava un Latvijas 100gade. Atgādināsim, ka  pasākums iekļauts Iecavas novada karjeras attīstības atbalsta pasākumu plānā 2018./2019.gadam un finansēts no ESF darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība”8.3.5. specifiskā mērķa “Uzlabot pieeju karjeras atbalstam izglītojamajiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” projekta Nr. 8.3.6.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”.
      Šodien Karjeras nedēļā piedalījās arī 1.ABC klašu skolēni. Pedagoga-karjeras konsultanta Tatjanas Šlikaites vadītajā stundā skolēni iepazina bitenieka profesiju. Pārrunājot tik daudz un dažādos bišu produktus, skolēni paši tina un veidoja vaska sveces. Kabinetus pildīja pasakaina smarža no dabīgā vaska svecēm.

Vineta Lamberte iepazīstināja 6.ABC klašu skolēnus ar profesiju uzņēmējs- amatnieks. Karjeras nedēļā piedalījās arī 1.ABC klašu skolēni.

 

 

 

 

 

 

 

«     »     Skatīt visus