12.Sep, 2019

Imanta Ziedoņa muzejā, Mākslas muzejā

 12.a un 12.b klases ar skolotājām D. Greižu un M. Buņķi devās uz Izlaušanās istabu  Imanta Ziedoņa muzejā un uz Latvijas Nacionālo mākslas muzeju. 
      Imanta Ziedoņa muzejā notika stunda, kuras ievadā iepazinās ar Im. Ziedoņa personību un daiļradi. Stundas centrālais notikums bija izlaušanās istaba, kas balstīta Im. Ziedoņa grāmatā “Blēņas un pasakas”. Tā ir istaba ar dažādu tēmu uzdevumiem, kas ir kā spēle, kuras mērķis ir atrisinot savstarpēji saistītu uzdevumu virknējumu, pēc iespējas ātrāk izkļūt no istabas.
       Nacionālā mākslas muzeja ekskursijas tēma bija “Latvijas māksla. 19.-20. gadsimts”. Pārskata tipa ekskursija piedāvāja gūt ieskatu muzeja ekspozīcijā. Ekskursijas laikā tika aplūkota Latvijas mākslas vēstures kopaina visa 19. un 20. gs. garumā. Tā ir veidota pēc hronoloģiskā principa, secīgi atspoguļojot Latvijas mākslas vēstures vispārējo attīstību, ar unikāliem meistardarbiem izceļot katra perioda nozīmīgākās, izcilākās parādības un autorus, kā arī inovācijas. Staigājot no stāva uz stāvu, bija iespēja vairāk uzzināt par muzeja ēkas vēsturi un grandiozo rekonstrukcijas procesu.

«     »     Skatīt visus