22.Dec, 2023

Erasmus+ projekta mobilitāte Vācijā

20. – 24.11.2023

20.novembra rītā seši 11.klašu skolēni – Beate Bogdanova, Līga Dārta Caunīte, Patrīcija Keita Gridzbaure, Dens Cīrulis, Kārlis Krūmiņš, Reinis Linejs ar skolotājām Antru Pārumu un Ivetu Ceru devās Erasmu+ projekta mobilitātē uz Glādenbahas Eiropas skolu Vācijā. Šī skola ir Iecavas vidusskolas sadraudzības skola jau kopš 2008.gada. Mobilitātes tēma “Jaunieši pirmā pasaules karā” – aktuāla mūsdienu politisko notikumu kontekstā. Tikšanās laikā iecavnieki prezentēja savu valsti, pilsētu, skolu. Savukārt vācu jaunieši stāstīja par saviem veiktajiem pētījumiem par jauniešu dzīvi pirmā pasaules kara laikā, tas bija citādāks skatījums uz vēsturiskajiem  notikumiem. Pēcpusdienā apskatījām tuvējo pilsētu – Marburgu, kas ir slavena ar savu viduslaiku arhitektūru.

Nākamajā dienā iepazinām finanšu, darījuma un debesskrāpju pilsētas – Frankfurtes pie Mainas vēsturi un skaistākās vietas. Apskatījām svētā Pāvila baznīcu, kas ir vēsturisks piemineklis – Vācijas demokrātijas šūpulis. Apmeklējām vecpilsētu, kuru sauc par Neue Altstadt (jaunā vecpilsēta), jo pēc otrā pasaules kara tā tika uzcelta pilnībā no jauna. Varējām vērot, kā pilsēta pamazām gatavojas Ziemassvētku svinībām.

Ceturtdienā iepazinām Marburgas pilsētas arhīva darbu un varējām pastrādāt ar materiāliem par pirmo pasaules karu. Pēcpusdienā bija izzinoša ekskursija Marburgas botāniskajā dārzā, kur netradicionālā veidā iepazinām dažādus tropu augus, to lietderību mūsu ikdienā. Vēl pēcpusdiena Marburgā, noslēguma vakariņas un posāmies mājup. Martā gaidīsim vācu jauniešus Iecavā, lai turpinātu strādāt pie projekta tēmas.

 

Patrīcija Keita: Šis projekts bija lieliska iespēja ielūkoties citas tautas kultūrā, ikdienā un vēsturē. Erasmus+ projektā ieguvu jaunas draudzenes, kuras jau nevaru sagaidīt redzēt vēlreiz martā, Latvijā. Ieguvu jaunas zināšanas par Vācijas vēsturi, 1. Pasaules karu, dažādus faktus par to. Šo piecu dienu laikā, manuprāt, arī ikdienā klausoties sarunās vācu valodā, uzlabojās vācu valodas zināšanas un komunikācija. Manuprāt ideāla un ļoti noderīga pieredze tika iegūta šī projekta laikā. Nevaru jau sagaidīt nākamo Erasmus projektu. Paldies!!

Beate Bogdanova: Protams, neesmu ceļojusi ļoti ilgu laiku, tāpēc par projektu man ir bijušas daudz pārdomas, tomēr man patika, cik komunikabli bija cilvēki. Katru dienu bija kaut kas skaists, ko redzēt, kā, piemēram,  arhitektūra, kultūra un daba. Es arī iemācījos daudz ko jaunu un esmu ļoti pateicīga par iespēju iepazīt to, kas man bija nezināms. Ar šo esmu sapratusi, ka neatkarīgi no tā, cik atšķirīgi mēs esam kā tautības un kā cilvēki, mēs viens no otra vienmēr varam kaut ko iegūt un uzzināt. No ieraduma, ir grūti pierast kad viss ir citādāk nekā mājās, taču tas ne vienmēr ir slikti.

Kārlis Krūmiņš: Pirms sāku projektu, biju nedaudz uztraucies. Projekta sākumā arī turpināju justies nedaudz nervozs, bet pēc pirmās dienas, ko pavadīju viesu ģimenē, es jau sāku justies daudz labāk. Projekta laikā man bija iespēja uzlabot savas valodu prasmes, jo bija nepieciešams lietot vācu un angļu valodu. Šajā laikā esmu nedaudz uzlabojis savas zināšanas abās valodās.

 

sk. A. Pāruma

 

 

«     »     Skatīt visus