03.Dec, 2022

Zemgales reģiona debašu turnīrs

Sestdien, 3.12. aizvadīts Debašu centra un Zemgales reģiona rīkotais debašu turnīrs tiešsaistē pamatskolēniem par tēmu “Zooloģoskie dārzi ir jāaizliedz” un vidusskolēniem par tēmu “Mācību gads ir jāpagarina” latviešu un angļu valodās.

Turnīrā piedalījās 11 skolas no Liepājas, Daugavpils, Jelgavas, Balviem, Mārupes, Bauskas, Cēsīm, Rīgas un Iecavas.

Iecavas vidusskolu pārstāvēja komanda angļu līgā Karīna Beta, Keita Birziņa, Patrīcija Keita Gridzbaure – visas meitenes no 10.a klases.

Šis turnīrs debatētājām bija pirmais un jau pirmajā riņķī uzvara ar pārliecinošiem argumentiem, ka mācību gads Latvijā nav jāpagarina. Lai gan kopvērtējumā meitenes uzvaras laurus neplūca, tomēr demonstrēja lieliskas angļu valodas prasmes un attīstīja debašu tehniku.

Pamatskolas līgu no Iecavas vidusskolas pārstāvēja viena angļu valodas komanda un viena latviešu valodas komanda. Angļu līgā Georgs Derkačs (9.b) un Le Ngoc Min Han (9.b) ieguva labāko runātāju titulus. Savukārt latviešu komanda – Olivers Briedis (6.a), Agate Vanaga (6.c), Reinis Ķikuts (7.b) lieliski debitēja turnīrā un izkopa kritisko domāšanu attiecībā uz Zooloģiksko dārzu priekšrocībām un trūkumiem.

Šis turnīrs bija noslēdzošais šajā semestrī un ar lielu dzirksti gaidām nākamā semestra debašu pasākumus.

Debašu trenere un Zemgales reģiona debašu koordinatore Vita Ķērpe.

 

«     »     Skatīt visus