10.Okt, 2018

Putras diena

10. oktobris ir Starptautiskā Putras diena, tāpēc oktobris ir pasludināts par Putras mēnesi un tiek svinēts ar dažādām aktivitātēm.

Jau vairākus gadus Latvijā par godu Starptautiskajai Putras dienai AS „Rīgas Dzirnavnieks” un “Herkuless” kopā ar sadarbības partneriem – Veselības ministriju, Valsts izglītības un satura centru (VISC) un Slimības profilakses un kontroles centru (SPKC) – īsteno projektu „Putras programma” ar izglītojošām un interaktīvām aktivitātēm skolās un sabiedrībā kopumā. Programmas mērķis ir popularizēt putras kā mūsdienīgu ēdienu un radīt jaunas putras ēšanas tradīcijas. Graudaugi ir viena no nozīmīgākajām produktu grupām, tāpēc ir svarīgi, lai bērni un vecāki mainītu savus ikdienas paradumus un daudz biežāk ēstu graudaugu ēdienus, it īpaši veselīgās putras. Pēc uztura speciālistu ieteikumiem graudaugiem būtu jābūt aptuveni pusei mūsu uzturā.
      Šogad projektā likts uzsvars uz Latvijas simtgadi un jaunu putru ēšanas un pagatavošanas tradīciju dibināšanu. Arī mūsu skolā šodien notika “putringošana”. 1.c ( S. Meškalo),2.c (Z. Cera), 4.a (A. Zikrataja) un 4.c (G. Jakovļeva)  aktīvi iesaistījās jaunu recepšu izgudrošanas procesā, putras pagatavošanā un degustācijā, diskusijās par putras nozīmi uzturā.

«     »    Skatīt visus