23.Dec, 2020

Noslēgusies debašu kluba aktivitāšu pirmā semestra sesija

     28.novembrī Renāte Estere Liepiņa (12.a) un Ance Bole (11.b) piedalījās Debašu līderu skolā, kurā galvenā tēma bija uzstāšanās māksla, publiskā runa.
    4.decembrī Debašu centrs bija izsludinājis Video runas konkursu par tēmu “Viņš var.. Viņa var…”, kurā savas runas angļu valodā iesūtīja četri debatētāji – Renāte Estere Liepiņa (12.a), Ance Bole (11.b), Estere Tīna Stepanoviča-Monkeviča (11.a) un Bernita Rautenšilde (11.a).
     5.decembrī norisinājās divi tiešsaistes debašu turnīri. Viens “QuoTu Domā” organizētais Mini turnīrs, kurā Renāte Estere Liepiņa (12.a) bija organizatoru komandā un apkopoja turnīra rezultātus. Paralēli, Debašu kluba debatētāji piedalījās Starptautiskajā “RigaGo Impro” debašu turnīrā tiešsaistē. Turnīrā piedalījās komandas no Latvijas, Krievijas, Baltkrievijas. Iecavas vidusskolu pārstāvēja divas angļu debašu komandas – Monta Druviņa (11.a), Līva Vasiļjeva (10.b), Anastasija Ļadkova (11.b), Markuss Heidemanis (8.b), Edvards Krastiņš (8.c), Beate Bogdanova (8.c), Undīne Kivleniece (8.c), Georgs Derkačs (7.b.) Skolēni debatēja par trīs dažādām tēmām – par attālinātajām mācībām, par pragmatisma principu valstī, par bezskaidras naudas priekšrocībām. Kā labākā runātāja turnīrā tika izvirzīta Undīne Kivleniece (8.c). Jāpiebilst, ka liels atbalsts bija pieaicinātie tiesneši, mūsu skolas absolventi, Kristīne Štrausa (labākais tiesnesis) un Jānis Burcevs. Šonedēļ saņēmām Video runas rezultātus, kurā savas runas iesūtīja skolēni no visas Latvijas un godpilno 3.vietu ieguva iecavniece Bernita Rautenšilde (11.a). Lai gan attālinātais režīms apgrūtināja debašu kluba aktivitātes, tomēr gala rezultātā vērtēju iesaistīšanos debašu kustībā kā izdevušos. Paldies visiem aktīvistiem, jo īpaši jaunajiem pamatskolas debatētājiem, kuri ar degsmi piedalījās debašu nodarbībās un turnīros attālināti. Lai visiem gaiši un sirsnīgi svētki! Smeļamies spēkus un enerģiju jauniem izaicinājumiem otrajā semestrī.
                                                                                                                                           Debašu trenere Vita Ķērpe

«     »    Skatīt visus