31.Okt, 2021

IMproMix

Sestdien, 30.oktobrī debašu trenere Vita Ķērpe organizēja pasaules skolu debašu formāta turnīru “ImproMix” angļu un latviešu valodās tiešsaistē. Turnīrā piedalījās debatētāji, treneri un tiesneši no desmit dažādām Latvijas skolām (Bauska, Iecava, Jelgava, Krāslava, Liepāja, Rīga). Iecavas vidusskolu pārstāvēja 7 debatētāji, 4 tiesneši, no kuriem divi ir skolas un debašu kluba absolventi. Pirmo reizi debašu turnīrā debitēja divi pamatskolas skolēni – Katrīna Vītoliņa ( 7.d) un Rihards Rozentāls (7.d) latviešu valodā, kā arī viena vidusskolniece Ieva Elizabete Žeikare (12.a) angļu valodā. Apsveicu ar debiju un vēlu izaugsmi turpmākajos turnīros.
Savukārt, pieredzējušie debatēti pamatskolas grupā angļu valodā Undīne Kivleniece (9.c) un Edvards Jānis Krastiņš (9.c) ieguva labāko runātāju titulus. Turklāt Edvards savā jauktajā komandā ar komandas biedriem no Liepājas turnīrā ieguva 1.vietu.
Sveicu un lepojos!
Lai gan Georgs Derkačs (8.b) godlagas neieguva, tomēr paldies par sadarbību, komandas gara uzturēšanu un angļu valodas prasmēm. Man, kā turnīra organizatorei, milzīgi palīgi bija mūsu skolas absolventi un bijušie debatētāji Renāte Estere Liepiņa, Raivis Perijs, Kristiāna Postņikova, Estere Tīna Stepanoviča-Monkeviča, kā arī 12.b klases skolniece Ance Bole. Viņu artava turnīrā bija neizsmeļama gan kā tiesnešiem, gan kā līdzorganizātoriem.
Šajā semestrī ir paredzēti vēl divi tiešsaistes debašu turnīri. Tie tiek organizēti sadarbībā ar Debašu Centru un starptautiskās debašu asociācijas IDEA Erasmus+ projektu “Future for Europe Debate”. Nākamais ImproMix turnīrs latviešu valodā jau gaidāms nākamo sestdien 6.novembrī un noslēdzošais angļu valodā 27.novembrī. Turam īkšķus par savējiem!
Debašu trenere Iecavas vidusskolā Vita Ķērpe.

«     »    Skatīt visus