04.Nov, 2019

Debatētāji gūst panākumus Baltkrievijā

Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā trīs dienas no 1.līdz 3.novembrim notika starptautiskais debašu turnīrs krievu un angļu valodās par tēmu “Mēs izvēlamies dzīvot pasaulē bez kodolieročiem”.

 Turnīrā piedalījās 22 komandas krievu turnīrā un 20 komandas angļu turnīrā. Iecavas vidusskolu pārstāvēja 10 delegāti- 2 angļu komandas Ance Bole (10.b), Niks Vīns (11.a), Estere Tīna Monkeviča-Stepanoviča (10.a) un Ralfs Jansons (11.a), Renāte Estere Liepiņa (11.a), Rolands Rudzis (11.a), divi tiesneši Vita Ķērpe, Jānis Burcevs, divi novērotāji skolotājas Svetlana Knāķe un Īrisa Korčagina. Divās dienās debatētāji sacentās piecu debašu riņķu garumā. Jāatzīmē fakts, ka Latviju pārstāvēja vairākas komandas no Latvijas, to starpā arī Rīgas valsts 1. ģimnāzija. Turnīra laikā Iecavas komandas debatēja ne tikai ar komandām no Minskas un citām Baltkrievijas pilsētām, bet arī Krievijas un Rīgas. Ar lielu prieku un lepnumu uzņēmām ziņu, ka angļu finālā tiksies Latvijas komandas – Iecavas vidusskola un Rīgas valsts 1. ģimnāzija, atstājot baltkrievus bez lauriem. Finālā Iecava spēlēja noliedzošo lietu un ieguva 2.vietu. Sveicam Ralfu, Renāti un Rolandu ar izcilu panākumu. Pirmo reizi Iecava saņēma tik augstus panākumus.
      Tradicionāli tika sveikti arī visa turnīra labākie runātāji (pirmie pieci). Arī šeit top 5 panākumi bija Renātei, Rolandam, Ralfam un Esterei-Tīnai. Ieguldīts ir intensīvs darbs. Grūti pamest tik progresīvo pilsētu Minsku. Taču mēs nesakām ardievas, bet uz redzēšanos! Jau nākamo nedēļu 9.novembrī Iecavā norisināsies Nacionālais debašu turnīrs. Esam jau domās pie tā.
           Mat. sag.  V. Ķērpe 
 
 
 

«     »     Skatīt visus