27.Okt, 2019

Debašu līderu skola

Divas dienas 26.un 27.oktobrī Iecavas vidusskolas 4 debatētāji un skolotāja Vita Ķērpe piedalās projektā “Debašu līderu skola 2019/2020”,kuru organizē Latvijas debašu asociāciju “QUO Tu domā?” sadarbībā ar Britu padomi Latvijā un zviedru ekonomikas augstskolu Rīgā.

  Divas debatētājas Estere Tīna Monkeviča-Stepanoviča 10.a klase un Anastasija Ļadkova 10.b klase, kā arī debašu trenere Vita Ķērpe konkursa kārtībā izcīnīja tiesības piedalīties šajā projektā. Bet Renāte Estere Liepiņa 11.a klase un Ance Bole 10.b klase pagājušo gadu absolvēja Debašu līderu skolu un šogad ir debašu mentoru asistentes šajā pasākumā. Pirmajā dienā debatētāji un skolotāji bija sadalīti atsevišķās grupās, kurās intensīvs un radošs darbs notika no plkst. 10.00 līdz 18.00. Skolēniem tika novadītas divas darbnīcas. Viena kopā ar Rasmus Geku, kurš ir Latvijas debašu asociācijas biedrs, par argumentāciju un kritisko domāšanu. Otra kopā ar Anniju Grūbi, kura ir debašu līderu skolas mentore, par ledus laušanas aktivitātēm. Pēcpusdiena no 16.00 līdz 18.00 tika atvēlēta praktiskajām debatēm. Skolēni jau izmēģināja debates Pasaules skolu debašu formātā.
      Skolotāji darbojās 3 darbnīcās. Pirmo vadīja Latvijas debašu asociācijas “Quo Tu domā?” treneris Edgars Klētnieks. Viņš runāja par šī projekta mērķi un īsu ievadu debašu formātā. Otro un trešo darbnīcu vadīja Vladislavs Lušins no Igaunijas, kurš ir Igaunijas debašu sabiedrības “SpeakSmart” treneris, par argumentāciju un atspēkošanu.
      27.oktobrī rīts sākās ar darbnīcu par publisko runu, kā tapt par pārliecinošu runātāju. Darbnīcu vadīja Evija Celma, arī asociācijas biedre. Otra darbnīca bija ar nosaukumu “Pasaule šodien: Cik daudz mēs par to zinām?”. Darbnīcu vadīja Sintija Tarasova, kura ir LDA līdere. Un pēdējo darbnīcu vadīja Artis Dubkēvičs par loģikas spēli “Populists”. Visas šīs dienas darbnīcas bija kopā gan skolēniem, gan skolotājiem.
Sagatavoja V. Ķērpe
 

«     »    Skatīt visus