Apmeklē!


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Visas ziņas

28.11.2021

      

      Šosestdien, 27.11. aizvadīts šī semestra noslēguma debašu turnīrs tiešsaistē InproMix ENG angļu valodā. Turnīrā tika aicināti skolēni no pamatskolas un vidusskolas. Tā kā pamatskolas grupā pieteicās tikai divi mūsu skolas pamatskolas debatētāji, tad viņi arī debatēja vidusskolas līgā. Turpinājām ilgtspējības tēmas - "Nulles emisijas mērķis ir sasniedzams līdz 2050.gadam attīstītajās valstīs" un "Valdība atbalsta Zaļās ēkas". Turnīru pārstāvēja sešu skolu debatētāji- Iecavas vidusskola, Rīgas Valsts 1.ģimnāzija, Liepājas Valsts 1.ģimnāzija, Oskara Kalpaka Liepājas 15.vidusskola, Daugavpils 12.vidusskola un Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola-licejs. Mūsu skolu pārstāvēja divas vidusskolas debatējas Monta Druviņa (12.a), Ieva Elizabete Žeikare (12.a) un divi pamatskolas debatētāji Undīne Kivleniece (9.c) un Edvards Jānis Krastiņš (9.c), kā arī divas 12.b klases skolnieces -tiesneses Ance Bole un Anastasija Ļadkova. Kopvērtējumā Undīne Kivleniece un Edvards Jānis Krastiņš ieguva labāko runātāju titulus. Jāpiebilst, ka abi debatēja vidusskolas līgā un tāpēc dubultprieks un atzinība erudītajiem jauniešiem. 
 
Saku paldies visai Iecavas vidusskolas debašu saimei par aktīvu darbību pirmā semestra debašu aktivitātēs, novēlu priecīgi sagaidīt Ziemassvētkus un jautri nosvinēt Jauno gadu! Tiekamies ar jaunu sparu un jauniem izaicinājumiem un pasākumiem debatēs 2.semestrī!
 
 
Debašu trenere Vita Ķērpe. 
 
 
 
 
 


07.11.2021

      Šosestdien, 6.11.2021. ,sadarbībā ar Debašu Centru, tika rīkots pasaules skolu debašu turnīrs latviešu valodā "ImproMix LV".

      Turnīru pārstāvēja Latvijas 10 skolas - Iecavas vidusskola, Bauskas Valsts ģimnāzija, Jelgavas Valsts ģimnāzija, Rīgas Valsts 1.ģimnāzija, Krāslavas ģimnāzija, Daugavpils Valsts ģimnāzija, Liepājas Valsts 1.ģimnāzija, Liepājas Liedaga vidusskola, Draudzīgā aicinājuma Liepājas 5.vidusskola, J.Čakstes Liepājas 10.vidusskola. Debašu turnīrā turpinājām debatēt par ilgtspējības tematiku - "Valdība uzskata, ka katrai valstij ir jāpatērē tikai sava vietējā produkcija", un "Valdība ievieš ekotūrismu kā vienīgo tūrisma veidu". Turnīram no Iecavas vidusskolas pieteicās trīs 12.a klases skolnieces Bernita Rautenšilde, Santa Vaičekone un Ieva Elizabete Žeikare, kā arī no pamatskolas grupas Katrīna Vītoliņa (7.d) un Georgs Derkačs (8.b). Lai gan rezultātā mūssu skolas debatētāji neieguva godalgotas vietas, tomēr ieguvums bija neatsverams, debatējot jauktās komandās ar citu skolu pārstāvjiem un iedziļinoties ilgtspējības tēmās. Tomēr jāatzīmē, ka Santa Vaičekone un Bernita Rautenšilde daudz neatpalika no pirmo trīs labāko runātāju rezultātiem, vien atpaliek par vienu, divi punktiem. 

Pirmā semestra noslēguma tiešsaistes debašu turnīrs notiks 27.11. angļu valodā, turpinot IDEA Erasmus+ projektu "Future for Europe Debate".

 

Debašu trenere Iecavas vidusskolā Vita Ķērpe.


02.11.2021

      Sestdien, 30.oktobrī debašu trenere Vita Ķērpe organizēja pasaules skolu debašu formāta turnīru "ImproMix" angļu un latviešu valodās tiešsaistē. Turnīrā piedalījās debatētāji, treneri un tiesneši no desmit dažādām Latvijas skolām (Bauska, Iecava, Jelgava, Krāslava, Liepāja, Rīga). Iecavas vidusskolu pārstāvēja 7 debatētāji, 4 tiesneši, no kuriem divi ir skolas un debašu kluba absolventi. Pirmo reizi debašu turnīrā debitēja divi pamatskolas skolēni - Katrīna Vītoliņa ( 7.d) un Rihards Rozentāls (7.d) latviešu valodā, kā arī viena vidusskolniece Ieva Elizabete Žeikare (12.a) angļu valodā. Apsveicu ar debiju un vēlu izaugsmi turpmākajos turnīros.
Savukārt, pieredzējušie debatēti pamatskolas grupā angļu valodā Undīne Kivleniece (9.c) un Edvards Jānis Krastiņš (9.c) ieguva labāko runātāju titulus. Turklāt Edvards savā jauktajā komandā ar komandas biedriem no Liepājas turnīrā ieguva 1.vietu.
Sveicu un lepojos!
Lai gan Georgs Derkačs (8.b) godlagas neieguva, tomēr paldies par sadarbību, komandas gara uzturēšanu un angļu valodas prasmēm. Man, kā turnīra organizatorei, milzīgi palīgi bija mūsu skolas absolventi un bijušie debatētāji Renāte Estere Liepiņa, Raivis Perijs, Kristiāna Postņikova, Estere Tīna Stepanoviča-Monkeviča, kā arī 12.b klases skolniece Ance Bole. Viņu artava turnīrā bija neizsmeļama gan kā tiesnešiem, gan kā līdzorganizātoriem.

Šajā semestrī ir paredzēti vēl divi tiešsaistes debašu turnīri. Tie tiek organizēti sadarbībā ar Debašu Centru un starptautiskās debašu asociācijas IDEA Erasmus+ projektu "Future for Europe Debate". Nākamais ImproMix turnīrs latviešu valodā jau gaidāms nākamo sestdien 6.novembrī un noslēdzošais angļu valodā 27.novembrī. Turam īkšķus par savējiem!

 

Debašu trenere Iecavas vidusskolā Vita Ķērpe.

 

 

 Jauna Debašu sezona 09.01.2021

      Debates uzņem apgriezienus! Debašu līderu skolas ietvaros 8.01. notika debašu treneru un tiesnešu apmācība, kuru vadīja pieredzējis debašu līderis Edgars Klētnieks. Iecavas debašu klubu pārstāvēja vidusskolas debatētājas Ance Bole (11.b), Renāte Estere Liepiņa (12.a) un debašu trenere Vita Ķērpe. Savukārt, 9.01. aizvadīts Pasaules Skolu mini debašu turnīrs tiešsaistē. Renāte Estere Liepiņa (12.a) turnīrā apkopoja rezultātus un divas angļu komandas - Undīne Kivleniece (8.c), Beate Bogdanova (8.c), Edvards Krastiņš (8.c), Markuss Heidemanis (8.b), Georgs Derkačs (7.b), Monta Druviņa (11.a), Līva Vasiļjeva (10.b) pārstāvēja Iecavu. Lai gan turnīrs notika attālināti, komandas parādīja lielisku sadarbību un komandas saspēli. Tika izdebatētas divas tēmas - "Valdībai vajadzētu aizliegt TikTok sociālos tīklus", "Skolotāju algām vajadzētu būt atkarīgām no skolēnu vērtējuma". Abas Iecavas komandas lieliski debatēja un sadarbojās. Vislielākais gandarījums, ka labākā komanda visā turnīrā bija no Iecavas. Sveicam Undīni, Beati un Edvardu ar uzvaru. Lai šis panākums ir stimuls turpmākajiem panākumiem turnīros un vēlmi attīstīt debatēt prasmi un kritisko domāšanu! Sveicam Undīni, Beati un Edvardu ar uzvaru. Lai šis panākums ir stimuls turpmākajiem panākumiem turnīros un vēlmi attīstīt debatēt prasmi un kritisko domāšanu!( sk.V.Ķērpe) 


Noslēgusies debašu kluba aktivitāšu pirmā semestra sesija. 23.12.2020

     

28.novembrī Renāte Estere Liepiņa 12.a un Ance Bole 11.b piedalījās Debašu līderu skolā, kurā galvenā tēma bija uzstāšanās māksla, publiskā runa.
4.decembrī Debašu centrs bija izsludinājis Video runas konkursu par tēmu "Viņš var.. Viņa var...", kurā savas runas angļu valodā iesūtīja četri debatētāji - Renāte Estere Liepiņa (12.a), Ance Bole (11.b), Estere Tīna Stepanoviča-Monkeviča (11.a) un Bernita Rautenšilde (11.a).
5.decembrī norisinājās divi tiešsaistes debašu turnīri. Viens "QuoTu Domā" organizētais Mini turnīrs, kurā Renāte Estere Liepiņa (12.a) bija organizatoru komandā un apkopoja turnīra rezultātus. Paralēli, Debašu kluba debatētāji piedalījās Starptautiskajā "RigaGo Impro" debašu turnīrā tiešsaistē. Turnīrā piedalījās komandas no Latvijas, Krievijas, Baltkrievijas. Iecavas vidusskolu pārstāvēja divas angļu debašu komandas - Monta Druviņa (11.a), Līva Vasiļjeva (10.b), Anastasija Ļadkova (11.b), Markuss Heidemanis (8.b), Edvards Krastiņš (8.c), Beate Bogdanova (8.c), Undīne Kivleniece (8.c), Georgs Derkačs (7.b.) Skolēni debatēja par trīs dažādām tēmām - par attālinātajām mācībām, par pragmatisma principu valstī, par bezskaidras naudas priekšrocībām. Kā labākā runātāja turnīrā tika izvirzīta Undīne Kivleniece (8.c). Jāpiebilst, ka liels atbalsts bija pieaicinātie tiesneši, mūsu skolas absolventi, Kristīne Štrausa (labākais tiesnesis) un Jānis Burcevs. Šonedēļ saņēmām Video runas rezultātus, kurā savas runas iesūtīja skolēni no visas Latvijas un godpilno 3.vietu ieguva iecavniece Bernita Rautenšilde (11.a). Lai gan attālinātais režīms apgrūtināja debašu kluba aktivitātes, tomēr gala rezultātā vērtēju iesaistīšanos debašu kustībā kā izdevušos. Paldies visiem aktīvistiem, jo īpaši jaunajiem pamatskolas debatētājiem, kuri ar degsmi piedalījās debašu nodarbībās un turnīros attālināti. Lai visiem gaiši un sirsnīgi svētki! Smeļamies spēkus un enerģiju jauniem izaicinājumiem otrajā semestrī. 
 
Debašu trenere Vita Ķērpe. 

 

 

 

 

 

 


Arhīvs
2021 (4)   
2020 (6)   
2019 (15)   
2018 (6)   

 

 

 

 

 

 

Uzdod jautājumus!

 

 Kalendārs
<< Novembris 2022 >>
POTCPSSv
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930